پله ها
پله ها

قانون اعتماد به نفس در تعاملات اجتماعی

شاید اعتماد به نفس واژه ای جذاب برای همه باشد اما وقتی جذاب تر خواهد شد که بدانیم نقشی کلیدی در حال و آینده زندگی شخصی و اجتماعی ما خواهد داشت.

سوال : اعتماد به نفس از کجا و چگونه بدست می آید؟
جواب دادن به این سوال تا حدود زیادی توسط هر منبع و یا شخصی به صورت اکتسابی است ولی مطالعه همه پاسخ ها ممکن ، می تواند در نتیجه نهایی برای رسیدن به یک پاسخ کامل تر کمک کننده باشد.

اعتماد به نفس از درون هر شخصی قابل استخراج است بنابراین در ساختن درون و روح خود باید حداکثر تلاش را داشته باشیم . ابتدا باید در زندگی بدانیم به کجا عازم هستیم و هدفمان از طی مسیر حیات چیست. هدف گذاری های ما سبب میشود شخصیت ما شکل بگیرند و هر چقدر هدف والاتر باشد با اطمینان باید گفت اعتماد به نفس مثبت تری خواهیم داشت.

تاثیر اعتماد به نفس در تعاملات در همین نکته باید خلاصه شود وقتی بدانیم از یک تعامل به چه هدفی میخواهیم برسیم می توانیم از توانایی های شخصی خود برای تسلط در تعامل بهره گرفت و نتیجه ای را بدست آورد که هر چه بیشتر اعتماد به نفس ما را بالا ببرد.

عامل اساسی در اعتماد به نفس تا حد زیادی شناخت از خود است که آیا این خود شما توسط شما دوست داشتنی است یا برای دوست داشتنی شدن باید چه ویژگی های داشته باشد گاهی این ویژگی در ظاهر و گاهی در باطن خودمان است ولی این نکته مهم را در نظر داشته باشیم که باطنی زیبا بسیار مهم تر است بنابراین تا میتوانید باطنی زیبا داشته باشید وقتی به سمت درونی دوست داشتنی میرویم هر لحظه احساس بی نیازی بیشتری خواهیم کرد چون درونمان در حال رشد و کامل شدن است .

اعتماد به نفس برابر است با ساخت درونی که در ظاهر و روابط نیز متجلی میگردد.

در صورتی که برای افزایش اعتماد به نفس راهکاری دارید برای ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *